Sezóna je v plnom prúde. Jednou z prvých rastlín, ktoré svojím príchodom oznamujú blížiacu sa jar, je medvedí cesnak.

Jeho blahodarný vplyv na organizmus je neodškriepiteľný.

Tu je 5 dôvodov, prečo by ste ho nemali obísť, ale oplatí sa zaradiť ho do zdravého fungovania po dlhej zime:

1. Detoxikuje

Medvedí cesnak v akejkoľvek svojej podobe a spracovaní pôsobí ako „čistič“ krvi a podporuje odplavovanie škodlivín z nášho tela. Po dlhom zimnom období, keď konzumujeme prevažne tučné a nezdravé potraviny a menej zeleniny, medvedí cesnak je ten správny životobudič, ktorý by nemal chýbať na stole každého, kto po zime potrebuje „nakopnúť“ svoj metabolizmus a očistiť telo od toxínov.

2. Pomáha pri žalúdočných problémoch

Ak trpíte častými hnačkami alebo máte problémy s trávením, táto rastlinka vám pomôže vysporiadať sa s nimi. Užívanie medvedieho cesnaku si doprajte počas celého obdobia jeho výskytu a zberu – teda približne mesiac. V šalátoch, nátierkach, do polievok či ako tinktúra – vo všetkých svojich podobách sa postará o fungujúce trávenie.

3. Minimalizuje výskyt migrén

Migrenici naň nedajú dopustiť. Ak trpíte častými bolesťami hlavy, voľte tinktúru z medvedieho cesnaku. Okrem úpravy krvného tlaku sa postará aj o zníženie frekvencie nepríjemných migrén.

4. Naštartuje imunitu

V jarnom období, keď sa mení počasie a organizmus je oslabený a náchylný na rôzne ochorenia, práve konzumáciou medvedieho cesnaku posilníte imunitu.

5. Odhlieňuje

Zahlienené dýchacie cesty budú minulosťou. Medvedí cesnak pôsobí aj na tento problém. Výrazne znižuje negatívny vplyv nikotínu a zmierňuje dýchacie ťažkosti.

Využite toto jedinečné obdobie, keď sa príroda prebúdza a ako jednu z prvých svojich liečiviek nám ponúka práve medvedí cesnak. Je ideálne užívať ho pri akýchkoľvek infekčných ochoreniach, virózach, pri zápaloch dýchacích ciest, hubovitých aj plesňových ochoreniach.