Určite to pozná každý z nás. Objednáte si tričko z internetového obchodu, alebo bazáru a každý deň netrpezlivo čakáte na pani poštárku s balíčkom. Konečne príde ten deň, vy otvoríte balíček a zrazu zistíte, že nohavice, ktoré ste si objednali sú prikrátke, tričko priveľké a vaša radosť sa zrazu zmení na sklamanie.

Máme pre Vás zopár rád ako sa takému sklamaniu vyhnúť.

RADA PRE PREDAJCOV:

Pri pridávaní inzerátu nezabudnite vyplniť správne parametre. Dôležitý je parameter veľkosti. No ako všetci vieme, ten je vo väčšine prípadov len orientačný. Kupujúcemu uľahčíte nákup jednoduchým spôsobom a to tak, že do popisu uvediete najdôležitejšie rozmery oblečenia, ktoré inzerujete.
A tými sú: šírka a dĺžka oblečenia

Dôležitý je strih. Dnešný módny svet nám ponúka nespočetné množstvo strihov oblečenia. Nezabudnite na tento dôležitý údaj pri nohaviciach a hlavne pri tričkách. Niekto nosí rád voľnejšie strihy, iný zasa obtiahnuté. Nezabudnite to uviesť do popisu a vyhnete sa tak zbytočným otázkam od nakupujúcich, ktoré spomaľujú váš predaj.

U výrobcov oblečenia sa často stretávame s menšími no prístupnými odchylkami od danej veľkosti. Preto nezostante prekvapení, keď vám domov príde napríklad tričko veľkosti M a rozmer cez prsia bude namiesto 42 cm 43. Je to prípustná odchylka a tolerovaná hranica + alebo - 5%.

RADA PRE KUPUJÚCICH:

Všímajte si popisy v inzerátoch. Hlavne v prípade ak sa rozhodujete medzi dvomi odlišnými veľkosťami.
Pokiaľ nenájdete informáciu, ktorú hľadáte v podrobnom popise, pýtajte sa. Každý predajca by mal byť ústretový a ochotne vám odpovedať na vaše otázky týkajúce sa veci, o ktorú máte záujem.

Posledná rada: Nebojte sa predávať a nakupovať cez internet. Tešte sa z každého, či už originalného handmade kúsku alebo kúsku z nášho bazáru, ktorý Vám vyčarí úsmev na perách.

 

Tím Morský Koník