Posledné dni sú pre každého z nás nesmierne ťažké. Strach zasiahol ľudí takmer v každom kúte Zeme. Celý svet dostal "facku" v podobe koronavírusu. Môžeme len dumať nad tým, či je to náhoda, či dôsledok ľudského správania. Nerešpektovania seba i prírody, zloby, chamtivosti, konzumu. Ostáva nám len s pokorou prijať dôsledky, snažiť sa zvládnuť prítomnosť a zmeniť budúcnosť.

Dostali sme lekciu zhora, poučíme sa?

Je možné, že to cítime rovnako. Snáď sme neboli dostatočne otvorení signálom "zhora", že niečo nie je dlhodobo v poriadku. Katastrofy ľudské i prírodné nás sprevádzajú už niekoľko rokov. Neúcta k našej planéte, k životnému prostrediu, konzumný spôsob života, to všetko nám bilo do očí a my sme iba žmúrili, zatvárali ich, boli slepí i hluchí.  Život nám uštedril lekciu a je na nás, čo si z nej vezmeme.

Spolu to zvládneme

Je úžasné sledovať ako súdržní dokážeme byť. Nutnosť nosiť rúška, napriek mnohým nepravdivým hoaxom, potvrdilo nemálo odborníkov. Chránime seba i druhých. Pomáhame si navzájom. Množstvo šikovných ručičiek sa vrhlo do výroby rúšok nezištne, na úkor svojho času, rodiny, financií. Lebo ich je nedostatok. Lebo nie sú tam, kde ich treba. S pokorou, disciplínou, energiou. Táto súdržnosť je nádej pre nás všetkých, že to zvládneme.

Handmade v čase karantény

Handmade svet je tvorivý, hravý, plný nápadov a radosti. Nenechajme si túto radosť vziať. Využime čas, ktorý sa nám ponúka. Už nie je dôvod odkladať veci na neskôr.

Ako podporu pre vás, handmade tvorcov, sme sa aj my u Morského Koníka rozhodli prispieť svojou "troškou". Zrušili sme provízie z predaja a tak môžete u nás, vo svojich obchodíkoch ponúkať a predávať vecičky bezplatne. Toto opatrenie bude trvať až do 31. júla 2020.

zrušenie provízie z predaja

Priatelia, buďme vzorom sami sebe. Spolu to zvládneme.

Váš Morský Koník