V spolupráci s Dobrým trhom pripravujeme na utorok 15.9.2020 Malú Burzu Morského Koníka. Využite voľný deň a vychutnajte si slnečné počasie vo vybraných dvoroch v okolí Panenskej ulice a Palisád v bratislavskom Starom meste.

 

Aj vy máte radi Dobrý trh? Milé stánky s usmiatymi predajcami, ktoré ponúkajú všakovaké výrobky od drobných domácich výrobcov a kvalitné prírodné produkty od výmyslu sveta vždy pohladia po duši. 

Navyše, vzťah Dobrého trhu k recyklácii, zero waste a ochrane životného prostredia, ako aj šírenie osvety v otázkach používania kompostovateľných riadov a triedenia odpadu je niečo, čo je v absolútnej harmónii s naším poslaním.

Morský Koník na Dobrom trhu!

Preto sme veľmi šťastní, že môžeme byť tentokrát aj my súčasťou tohto skvelého podujatia.

Tentoraz to bude vo forme Malej burzy Morského Koníka. Stretneme sa a pokúsime sa dať spolu pekným veciam, ktoré už nepotrebujeme, druhú šancu.

Nájdete nás vo dvore na Tolstého 7, neďaleko Konzervatória. Aha, tu:

 

 

Naše poslanie

Naša myšlienka "Dať veciam druhú šancu" bude mať tentoraz aj iný, rovnako dôležitý podtón. Tým je snaha pomôcť vecami z Malej Burzy Morského Koníka ľuďom, ktorým korona kríza zasiahla do života najviac.

Mnohí z nás využili lockdown na upratanie si vo svojich domácnostiach - skrinkách, komorách a garážach, ale aj v prioritách a vo vnímaní podstaty tohto sveta. Zrazu sme sa ocitli doma uprostred všetkých tých vecí, ktoré sme celé roky kupovali a nikdy pre mnohé z nich nenašli využitie.

Spoločenský život v tomto období utíchol tak, že už neplatí, že ženy nemajú čo na seba, ale práve naopak - majú čo na seba a nemajú v tom kam ísť. A častokrát toho máme dokonca zbytočne veľa.

Na druhej strane sú ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť ani málo a korona im životnú situáciu skomplikovala ešte viac. Nemôžu si dovoliť kúpiť deťom nové veci školy, hračky pre potešenie malých, či knižky pre otvorenie dverí do iných svetov pre tých väčších.

So začiatkom školského roka vždy prichádza čas zvýšených výdavkov. Tu treba novú tašku, tam prezúvky, či svetrík. Deti rastú ako z vody. Zrazu zistíme, že tričko je primalé, nohavice prikrátke a kabát sa už na odrastenom teenagerovi nedá zapnúť. Stále niečo. Starostliví rodičia to dobre poznajú.

Na Burze sa stretneme a budeme predávať vecičky, ktoré sme takto odložili. Cena vecičiek v Dobrom Bazáre Morského Koníka bude podľa našich krabičiek... 1 €, 5 € a 10 €. Niektoré veci budú len tak, zadarmo.

Koho podporíme

Naši priatelia, ktorí každý rok neúnavne organizujú desiatky podujatí v rámci kampane Na kolesách proti rakovine, to tento rok tiež nemali ľahké.

Napriek energii a nadšeniu, ktoré vkladajú do každej jazdy, zbierky, či kultúrneho podujatia, tento rok sa im podarilo vyzbierať pre Nadáciu Výskum rakoviny oveľa menej prostriedkov ako po minulé roky.

Radi by sme im pomohli a z výťažku z našej Malej burzy im prispeli do ich verejnej zbierky.
Ak by ste tak chceli urobiť priamo u nich, navštívte ich webovú stránku nakolesach.sk.

Korona opatrenia

Aby sa všetko podarilo a aby sme zostali všetci v bezpečí, prosíme všetkých návštevníkov o dodržiavanie bezpečnostných a hygienických pravidiel.

Rúška

Prosíme, aby ste počas celej návštevy našej Malej burzy mali na tvárach rúška. Aby bolo rúško účinné, musí prekrývať nielen ústa, ale aj nos.

Buďte ohľaduplní a majte rúška aj pred vchodom k nám, pokiaľ sa tam vyskytne väčší počet ľudí a vznikne rad.

Už zostáva len veriť, že nám korona nespraví škrt v plánoch a všetko dobre dopadne.

Odstup

Prosíme, aby ste dodržiavali bezpečný odstup od ostatných ľudí a nezhromažďovali sa v skupinách (pokiaľ nie ste s rodinou alebo skupina, ktorá prišla spolu).

Vstup na dvor bude koordinovaný a počet ľudí na Malej burze v jednom čase bude obmedzený.

Dezinfekcia rúk

Pri vstupe bude potrebné dezinfikovať si ruky.

Nepodávajte si zbytočne ruky. Skúste zvoliť iný spôsob pozdravu :), ktorý nevyžaduje priamy fyzický kontakt.

Konzumácia jedál a nápojov

V priestoroch Malej Burzy Morského Koníka nebude možné konzumovať žiadne jedlá, ani nápoje.

Smetné koše

Prosíme všetkých návštevníkov, aby si svoje prípadné odpadky odniesli so sebou a vytriedili, zrecyklovali, skompostovali alebo vyhodili doma.

Obmedzí sa tak dotýkanie sa rizikových plôch väčším množstvom ľudí.

Ak nie ste fit...

Ak sa necítite dobre a prejavujú sa u vás akékoľvek príznaky akútneho respiračného ochorenia, malátnosť, zvýšená teplota alebo iné podozrivé symptómy, prosíme, zostaňte tentoraz doma.

Na nedodržania bezpečnostných opatrení vás náš personál upozorní a v prípade nutnosti vás budeme musieť požiadať, aby ste náš areál opustili.

Ďakujeme vopred za ohľaduplnosť a zodpovedný prístup.

Team Morský Koník


Dobrý trh organizuje PUNKT, občianske združenie.