Máte prichystané svoje produkty na predaj a neviete ako ďalej postupovať? Poradíme vám ako na to.

Registrácia je alfou a omegou

Prvý krok na akomkoľvek predajnom webe by mala byť registrácia. Pre niekoho jednoduchý a prirodzený krok, pre iného zbytočné zdržanie a "otrava". U nás je registrácia nutná z viacerých dôvodov. Považujeme za samozrejmé, že predaj a kúpa na našom portáli bude prebiehať v medziach slušnosti a dodržiavania pravidiel predaja. Napriek tomu sú všetky vyplnené údaje na našom webe dôležité a nazanedbateľné.

Prosím, dbajte na to, aby ste mali svoj profil dokonale vyplnený počnúc menom, e-mailom, telefónnym číslom a korešpondenčnou adresou. Je to dôležité pre správu nášho portálu a zároveň je to signál pre vášho potenciálneho zákazníka, že váš obchodík je overený a dôveryhodný. A hoci zatiaľ tieto údaje nežiadame direktívne, očakávame od vás zodpovednú spoluprácu. Na oplátku vám ponúkame priestor a podporu pri predaji vašich vecičiek.

Fotografia predáva

Investujte energiu do peknej fotografie, táto energia sa vám vráti v podobe rýchlejšieho predaja. Pekná fotka predáva, pričom nie je podstatný fakt, či ide o novú ušitú čiapočku alebo tričko na doma. Čas investovaný do peknej kompozície fotografie sa zaručene  oplatí.

Nie je na škodu, vytvoriť si svoj štýl, podľa ktorého vás zákazník rozpozná. Či už je to drobná dekorácia na fotke alebo jedinečné pozadie. Nájdite si svoju cestu, vyhrajte sa pri fotení, skúšajte, učte sa na vlastných chybách a prax vám istotne prinesie ovocie. Ak máte možnosť, nastavte si rozmer fotografie na 1:1, foťte pri dennom svetle a dbajte na vysoké rozlíšenie.

fotografia morsky konik

Popíšte dôkladne vec, ktorú predávate

Fotografia by mala obsahovať vecičku, ktorú si prajete predať. Ak sa na vašej fotografii nachádza vecí viac, je nutné v popise zdôrazniť to, ktorá z nich je predmetom predaja. Vyhnete sa tak zbytočným nedorozumeniam.

Vec pravdivo popíšte a zadajte všetky dôležité údaje a parametre. Myslite na to, že fotografia môže skresľovať a zákazník môže nadobudnúť mylnú predstavu o farbe alebo veľkosti. Ak zároveň s nahodením predajného inzerátu každú vec aj pomeriate, ušetríte si tak neskôr čas pri zbytočnej konverzácii pri predaji a opätovnom vykladaní a meraní vecičiek.

Popíšte stručne a pravdivo v akom stave sa vec nachádza, ak je vhodná na donosenie alebo sa na nej nachádzajú poškodenia, popíšte to. Zavádzanie o stave vecí sa v tomto prípade nevypláca, chcete si predsa budovať dôveru u zákazníka. Pamätajte, že pozitívne odporúčania pomáhajú predávať a dobré meno sa síce šíri pomaly, no o to väčšiu váhu nadobúda.

Komunikujte, komunikujte, komunikujte

Trikrát áno! Táto zdanlivá maličkosť vám pomáha predávať, vytvárať si dobré meno, získať si zákazníka a v neposlednom rade vytvárať dobré meno nášho portálu. A to je predsa našim cieľom.

Reagujte na záujem o kúpu vašej veci promptne, slušne, zrozumiteľne. Neignorujte kupujúcich a nedajte im čas svoj nákup si rozmyslieť. Nastavte si upozornenia, kontrolujte si pravidelne svoj účet.

TIP pre zábudlivcov

Uložte si svoje prihlasovacie údaje alebo si ich napíšte na diára alebo kamkoľvek, kde ich v prípade potreby nájdete (ale tak, aby ste ich našli iba Vy a nie ktokoľvek :-)

Dajte o sebe vedieť

Venujte sa svojmu predaju. Uverejnenie inzerátu s popisom a fotkou nestačí. Či sa vec predá alebo nie, je vo vašich rukách. My vám ponúkame priestor a technickú podporu, no dať o sebe vedieť musíte aj vy sami. Postujte svoje inzeráty na sociálnych sieťach, na svojom profile na facebooku. Venujte sa tomu pravidelne a nezaspite na vavrínoch. Nestačí postnúť inzerát raz a viac "sa nestarať". Váš bazárik je ako vaše dieťa, musíte mu pomáhať postaviť sa na nohy a vyrásť.

Naše marketingové nástroje, ktoré vám pomôžu

Svoje veci predávate cudzím ľuďom, ktorí nevidia do vašej obývačky, ani do vašej hlavy, nevedia, čo si myslíte a že máte po deťoch krásne zachovalé vecičky. Musíte túto informáciu doslova "roztúbiť do sveta".

Buďte férovým predajcom a získajte bonus naviac

Vaše dobré meno predáva. Vytvoriť si stálych zákazníkov je zásadný bonus naviac. Získať stabilných "odberateľov" svojich vecičiek je neoceniteľná výhoda, ktorá vám pomôže predávať. Venujte sa preto každému zákazníkovi akoby bol jediný. Postupne si tak vytvárate dobré meno a vedzte, že reklama sa šíri aj ústnym podaním. Dobré hodnotenie a odporúčanie je vaša najväčšia reklama.

Prosím, berte na vedomie podmienky predaja na našom portáli a rešpektujte ich. Ďakujeme :-)