Na našom portáli pribudli novinky, ktoré nám pomôžu vytvoriť platformu pre pomoc ľuďom z Ukrajiny. Preklady do ukrajinčiny a iných jazykov, bezplatný predaj výrobkov v Handmade zóne a v rubrike Dobroty. Špeciálna darovacia kategória Pomoc Ukrajine pre inzerciu užitočných vecí s nulovou cenou.

Hrôzy vojny vyhnali z Ukrajiny už viac ako 4 milióny ľudí.

Väčšina z nich sú ženy, deti a starší ľudia, ktorí v týchto dňoch hľadajú bezpečie a pokoj aj na Slovensku.

Stále vzniká množstvo iniciatív, ktoré pomáhajú vojnových utečencom získať základné veci - hygienické potreby, lieky, potraviny, oblečenie, obuv, hračky pre deti i vybavenie pre domácnosť.

Niektorí z nás sme už vytriedili, pobalili a priniesli mnoho užitočných vecí, no nie každý má tú možnosť, ak chce pomôcť.

Preto sme urobili niekoľko úprav na našom portáli a vytvorili sme priestor pre darovanie rôznych vecí v novej zóne Pomoc Ukrajine.

Dôležitá novinka - prepínanie jazykových verzií

Aby to celé mohlo fungovať, zabezpečili sme portálu preklady do iných jazykových verzií.
V hornej časti stránky pribudla žltá rybička a vedľa nej možnosť vybrať si jazykovú verziu, v ktorej sa má celá stránka zobraziť.

Na výber sú okrem ukrajinského jazyka aj anglický, nemecký, poľský a maďarský.

Preklad je zabezpečený službou Google Translator, preto sa môžu občas vyskytnúť aj trochu kostrbatejšie texty, ale svojmu účelu isto poslúžia.

Ak vám rybička pripomína babylonskú rybku zo Stopárovho sprievodcu po Galaxii, nie je to náhoda... a zrejme ani to, že Lavrov pripomína toho protivného vogona.

Nová zóna pre Pomoc Ukrajine

Môj Bazárik je portál, ktorý poskytuje priestor pre predaj domácich výrobkov, ale aj vecí z druhej ruky. Preto sme sa rozhodli, že ho pripravíme na inzerovanie a ponuku vecí aj v ukrajinskom jazyku.

Vytvorili sme tu samostatnú kategóriu pre pomoc ľudom z Ukrajiny, do ktorej môžete vkladať svoje inzeráty.

Všetky texty - názvy, aj popisy píšte normálne, po slovensky. O preklad do ukrajinčiny sa postará portál a Google. Keďže ide o pomoc, prosíme vás, vaše inzeráty a ponuka produktov v tejto kategórii mala nulovú cenu (0 €, resp. krabička Darujem).

Poštovné alebo poplatok za doručenie kuriérom si môžete stanoviť v štandardnej výške alebo môžete svoju pomoc rozšíriť a poštovné uhradiť za nich.

Poznámka: Ak chcete ponúknuť niečo za poplatok, prosíme, vložte svoj inzerát do inej kategórie. Handmade výrobky do kategórie Handmade zóna a second hand veci do kategórie Z druhej ruky. Potraviny zase patria do kategórie Dobroty.

Handmade zóna pre šikovné ruky - u nás predávajú kreatívci bezplatne

Finančná situácia ľudí utekajúcich pred vojnou je častokrát veľmi ťažká a dostať sa do systému, či nájsť prácu môže nejaký čas trvať.

Šikovné maminky, babičky alebo aj zruční majstri remesla z Ukrajiny si môžu privyrobiť handmade tvorbou a predávať svoje výrobky na našom portáli bezplatne.

Z predaja v Handmade zóne si neúčtujeme žiadne provízie - ani našim domácim, ani ukrajinským handmade tvorcom.

Výhody oproti facebookovej inzercii

Inzerovanie vecí na facebooku je jednoduché, ale posty sa zobrazujú rôzne a mnohé rýchlo miznú v inom obsahu, ktorý sa valí zo všetkých strán. Ako sa hovorí, ani sa nenazdáte a už ich zlhtla história.

Dobre zaradená ponuka na portáli Môj Bazárik zostáva viditeľná, dohľadateľná a dostupná až kým sa veci nepredajú. Zároveň viete svoj profil dopĺňať o ďalšie veci, ktoré chcete posunúť ďalej.

Ako to funguje?

Pre pridávanie ponuky je potrebné vytvoriť si svoj profil. Registrácia je jednoduchá.

Pre zabezpečenie serióznosti inzerentov je potrebné overenie telefónneho čísla. To nie je verejné, len je potrebné pre overenie, či ide o reálnu osobu.

Po vytvorení profilu môžete začať pridávať veci so svojej ponuky - klasicky, v podobe inzerátov.

  1. Po kliknutí na odkaz Pridať ponuku zadáte názov, popis a pridáte obrázok/fotografiu ponúkanej veci alebo vecí (pri oblečení môžete ponúknuť aj balíček vecí určitej veľkosti).
  2. Cena je v kategórii Pomoc Ukrajine nastavená na 0 €.
  3. Následne si vyberte kategóriu, prípadne podkategóriu, do ktorej chcete vec zaradiť. Zaradenie do kategórie je povinné, aby sa v ponuke dalo potom dobre orientovať.
  4. Ak by Vám nejaká kategória chýbala alebo by ste nevedeli kam vec zaradiť, pokojne nám napíšte na info@mojbazarik.sk. Radi Vám poradíme. ;)
  5. Po uložení sa Vaša ponuka začne zobrazovať na stránke.

Pomôžte, zdieľajte a podporte pomoc ľuďom z Ukrajiny

Ďakujeme vám za každú ponúknutú vec, či za zdieľanie informácií o našej darovacej zóne. Ťažké časy sú previerkou ľudskosti a dobra. Musíme si navzájom pomáhať.