Nové registrácie na Morskom Koníkovi pribúdaju deň čo deň, no mnohým zrejme chýba odvaha na to, aby začali predávať .Chceli by ste predávať cez internet, no stále sa k tomu neviete odhodlať? Máme pre vás jednoduchú odpoveď: “NEBOJTE SA, CHCE TO LEN ODVAHU.” Naučte sa predávať spolu s nami.

 1. Meno, ktoré bude zapamätateľné pre všetkých

Meno veľa napovie. Na Morskom Koníkovi máte ako užívatelia možnosť prezentovať sa pod vlastným menom alebo nickom. Pokiaľ sa rozhodnete pre nick, vymyslíte ho tak aby vás prezentoval. Pritiahnete tým k sebe viac nakupujúcich. Nicky, ktoré pôsobia nedôveryhodne vám skôr uškodia ako pomôžu zvýšiť možnosť predaja či už ide o bazár, handmade alebo food zónu.

2. Produkt

Najdôležitejšia vec je produkt, ktorý ponúkate na predaj alebo ste sa ho rozhodli darovať. V prípade bazára dbajte nielen na kvalitnú fotografiu, ale aj na popisy. Veľmi ťažko predáte produkt, pri ktorom do popisu uvediete, že ste ho dostali ako darček, no vám sa vôbec nehodí a snažíte sa ho predať za neadekvátnu cenu. V prípade handmade a food výrobku dbajte na kvalitu. Pokiaľ zákazník od vás dostane kvalitný výrobok určite sa ním bude chcieť pochváliť ostatným a vám tak môžu pribudnúť nové objednávky.

3. Poštovné 

Nezabúdajte na to, že okrem správneho nacenenia produktu, ktorý predávate je potrebné započítať  k cene aj poštovné a balné. Nemusí byť príliš vysoké, ani príliš nízke. Ideálne by bolo riadiť sa cenníkom kuriérskych a poštových služieb. Poštovné je možné regulovať po prijatí objednávky, takže ho môžete prispôsobiť na konkrétnu objednávku.

4. Balenie a doručenie

Čo nikoho nepoteší je to, keď kupujúcemu príde poškodený balík, alebo konkrétna vec v ňom. Dbajte na to, aby ste použili správny obalový materiál na doručenie a hlavne sa snažte dodržať dobu doručenia, ktorú ste si s kupujúcim dohodli. Adekvátne balenie a rýchle doručenie vám pomôže vybudovať si dobré meno a pritiahne k vám kupujúceho na ďalší nákup.

5. Komunikácia so zákazníkom

Vaša ochota komunikovať vám určite zvýši reputáciu medzi kupujúcimi. Ochotný predajca si získava dôveru u kupujúcich, čo sa prejavuje aj na jeho hodnotení. Preto komunikujte a odpovedajte na otázky.

 

Tak čo rozhodli ste sa pridať k nám, alebo už máte vytvorený profil a po prečítaní týchto riadkov idete do toho spolu s nami? 

Vítame Vás a prajeme Vám úspešnú plavbu v našom mori plnom skvelých vecí.

 

Tím Morský Koník