Začiatok roka je časom nových výziev, plánov a novoročných záväzkov. Ako tradične, aj tento január svetom preletela výzva VEGANUARY, do ktorej sa zapojili státisíce ľudí. Jej cieľom je vyskúšať si aspoň jeden mesiac, teda 31 dní, bez živočíšnych produktov.

Od roku 2014 sa pridávajú k výzve VEGANUARY známi umelci, športovci, vedci, politici, ekologickí aktivisti a mnoho iných ľudí.

Vo svete, kde môžeš byť kýmkoľvek, rozhodni sa byť dobrým človekom.

Niečo sa vo svete pohlo… niečo sa deje. A z môjho pohľadu to vyzerá naozaj nádejne.

Čím ďalej viac sa zaujímame o dopad živočíšneho priemyslu na životné prostredie, o utrpenie zvierat po ich narodení, počas ich biedneho života, pri prevoze i počas ich posledných chvíľ na tomto svete.

Podľa štatistík spoločnosti Google vzrástlo počet vyhľadávaní slova “vegan” v roku 2016 o 90% a odvtedy každým rokom záujem o tento životný štýl stále rastie.

Jedným z najčítanejších článkov v The Guardian bol o rok neskôr článok Dairy is scary. The public are waking up to the darkest part of farming - o krutosti mliečneho priemyslu.

Smutná stránka produkcie mlieka. Teliatka zatvárajú po narodení do ohrádok, aby nemohli piť mlieko - to putuje do obchodov a pijú ho ľudia.
Malé kravičky čaká osud ich mám, malí býčkovia sa zabíjajú na mäso.

Zlé jazyky by povedali, že ide o módnu vlnu alebo nejaký krátkodobý trend, ktorý preletí a zmizne, no opak je pravdou.
Drvivá väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú ísť cestou vegánstva, sa tak rozhodujú z etických dôvodov - zo súcitu k zvieratám, menšie množstvo zo zdravotných dôvodov a naozaj zanedbateľná skupina kvôli tomu, že je to “in”.

Pre mnohých to nie je vôbec jednoduché. Dokonca pre mnoho dlhoročných vegetariánov je náročné prejsť na vegánsku stravu, napríklad preto, že milujú syry… ach, kto by nemiloval syry… a smotanu… a bryndzu. Ale všetko sa dá a slovenská modelka a autorka vegánskych kuchárok Nikoleta Kováčová je dôkazom, že zveganizovať môžeme aj tradičné slovenské jedlá.

Zvyk je železná košeľa a čo si budeme navrávať, naše obchody, najmä v menších mestách, ešte stále nie sú výrobkami pre vegánov dobre zásobené. Stravovanie vegána tak naráža na kopu prekážok a obmedzení. Vedeli ste napríklad, že mnohí pekári dávajú do bagiet bravčovú masť? Slovenský "folklór" uvádzať v bezmäsitých jedlách vyprážaný syr s šunkou snáď ani netreba komentovať.

Na vegánsky spôsob sa dá pripraviť prakticky akékoľvek jedlo.

Dobrou správou je, že sa to z roka na rok zlepšuje a vzniká mnoho skvelých projektov, e-shopov a reštaurácií, kde sa dá fantasticky najesť.

Viac ako 500 tisíc účastníkov

Veganuary je takým úspešným trendom, že má každý rok viac a viac nasledovateľov a priaznivcov (tento rok sa prihlásilo k výzve viac ako 500 tisíc účastníkov).
Medzi podporovateľmi výzvy nájdete také zvučné mená ako napríklad Jane Goodall, Paul McCartney, Bryan Adams, Jeff Beck, Alicia Silverstone, Ricky Gervais, Evanna Lynch, či Mayim Bialik a mnoho ďalších.

Mnohí účastníci tejto výzvy po skončení januára pri vegánskej strave zostávajú. Z rôznych príčin.

Graf: Počet ľudí, ktorí sa zaregistrovali k výzve VEGANUARY

Jednak sa k nim počas celého mesiaca dostávajú dôležité informácie o tom ako sa to dá zvládnuť a zisťujú, že hoci to chce cvik, je to oveľa jednoduchšie ako si mysleli. Spoznajú zaujímavé recepty, vyskúšajú nové jedlá a spoznajú nových ľudí.

Mnohí sa začnú cítiť fyzicky lepšie. Ak sa človek stravuje rozumne a zdravo (a neprejde od slaniny ku napolitánkam a čipsom, ktoré sú síce vegánske, aleb obsahujú stužené tuky alebo oleje, zväčša palmový), po dvoch - troch týždňoch môže zhodiť pár neželaných kíl. Klesne cholesterol, začne poslúchať krvný tlak, upraví sa hladina cukru v krvi a vyčistí pleť.

Viac ako 75% ľudí, ktorí si vyskúšali rastlinnú stravu počas jedného mesiaca potvrdilo zlepšenie svojho zdravotného stavu

Samozrejme, väčšina ľudí sa začne viac zaujímať aj o tienistú stránku živočíšnej výroby, mäsového a mliečneho priemyslu. Úprimne, pri niektorých článkoch, fotografiách a video dokumentoch človeka mrzí a neubráni sa slzám.
Ak ľudia po uplynutí výzvy nezostanú vegánmi, minimálne začnú kupovať tieto produkty od malých miestnych farmárov, u ktorých sa majú sliepočky, či kravičky lepšie ako tie v obrovských farmách.

Sliepočky trpia v klietkach a znášajú vajíčka. Malé kohútiky sa po vyliahnutí vytriedia ako zbytočné a zabijú.

Nielen utrpenie zvierat, ktoré sme onálepkovali názvami “farmárske”, ale aj nespochybniteľný dopad celého tohto priemyslu na životné prostredie, obrovské emisie metánu a CO2 a s nimi súvisiace globálne otepľovanie, to všetko sú faktory, ktoré motivujú čoraz viac ľudí zapojiť sa do Veganuary.

Veganuary je priateľská a ústretová výzva

Nie je to banda pološialených fanatikov, ktorí skáču do cesty ľuďom pred vchodom do McDonaldu. Pretože, čo si budeme… v rámci každej peknej myšlienky sa nájdu aj takí, ktorí to ženú na hranu a robia celej veci medvediu službu.

Veganuary dáva možnosť vyskúšať si niečo nové, dozvedieť sa viac, zamyslieť sa a ako inak než slobodne, sa rozhodnúť čo ďalej.

Pre našu planétu je narastajúci počet ľudí, ktorí nepodporujú mäsový a mliečny priemysel a dávajú prednosť vegánstvu, nádejou. Veľkochov zvierat totiž produkuje viac skleníkových plynov ako všetka doprava na svete. Metán - plyn, ktorý produkujú kravy - je minimálne 25 krát ničivejší ako CO2. Na výrobu jedného hamburgera sa spotrebuje takmer 2500 litrov vody, na pol kilogramu hovädzieho mäsa takmer 9500 litrov, na cca 4 litre mlieka takmer 4000 litrov vody… atď. Mäsový a mliečny priemysel tak spotrebujú takmer 29% pitnej vody na svete.

Rastlinná strava je ekologickejšia

Pre pestovanie chovných kultúr na kŕmenie zvierat, ktoré potom skončia na stoloch a tanieroch ľudí sa obrába čoraz viac pôdy, ničia sa pôvodné biotopy, klčujú sa stromy. Tento priemysel má na svedomí aj zmiznutie podstatnej plochy Amazonského pralesa (Takže naozaj neplatí “zabi vegána, zachrániš strom”.)

Problém spotreby živočíšnej potravy sa však netýka iba súše a suchozemských živočíchov. Z oceánov a morí sveta sa ročne vylovia stovky miliónov rýb a iných morských živočíchov. Masívny výlov ohrozuje ďalšie zvieratá, ktoré sa rybami živia v divej prírode. Ony totiž, na rozdiel od nás, priveľmi na výber nemajú.

Okrem nadmerného rybolovu sú nebezpečenstvom aj rybárske siete, ktoré tvoria polovicu odpadu v oceánoch.

Mnohé organizácie publikovali vo svojich správach informácie o vplyve mäsového priemyslu na hladomor vo svete. Keď sa viac ako 70% pestovaných rastlín používa na nakŕmenie zvierat určených na mäso, nie na zasýtenie ľudí, ide o ohromné plytvanie. Utopisticky vzaté, ak by všetci prešli na vegánsku stravu, čo sa (žiaľ) zrejme nikdy nestane, bolo by jedla dosť pre všetkých ľudí na Zemi.

Všetky správy a tvrdenia environmentálnych organizácií sú potvrdené vedeckými výskumami, no na mnohé stačí zdravý "sedliacky" rozum. S pribúdajúcimi informáciami a tiež rastúcimi možnosťami ako živočíšnu stravu nahradiť, je naozaj na zváženie, čo môžeme ako jednotlivci urobiť, aby sme zredukovali svoju uhlíkovú stopu.

Nejde o žiaden "virtue-signalling” - čo je trend najmä v súčasnosti, kedy sa ľudia na socálnych sieťach prezentujú ako zástancovia ušľachtilých myšlienok, či členovia rôznych skupín alebo komunít, vďaka ktorým majú vyzerať lepšie než ostatní.

Zvieratká sú naši priatelia, nie potrava.

Určite nie je cestou násilné presviedčanie. To ani zástancovia výzvy nerobia. Väčšina súčasných vegánov sú bývalí pojedači šunky, či syrov. Rozdiel je v informovanosti, uvedomení si následkov a snahe pomôcť. To je sila, ktorá dokáže pohnúť aj skalami.

Keď už sme pri hýbaní skalami, vedeli ste, že vegánom je aj hokejista Zdeno Chára? :-)

Tak čo, skúsite sa pridať k výzve Veganuary? ;)

Zaujímavé odkazy:

 

Tak, čo skúsite to aspoň na jeden mesiac? ;)

#veganuary

Základný zdroj informácií: veganuary.com
Obrázky: pixabay.com