Aj vy ste si všimli tie prekrásne šperky, ktoré nedávno pribudli v HANDMADE ZÓNE na Morskom Koníkovi? Poďte sa spolu s nami pozrieť do ateliéru šikovnej dizajnérky, ktorá si hovorí Magic Mantra.

Jeseň nám zaklopala na dvere a spolu s ňou prichádzajú aj dlhšie večery, počas ktorých tvorí aj Monika Homolová alias Magic Mantra. Navštívili sme jej tvorivý priestor plný drevených korálikov a Rock´n Rollu. Pohodlne sa usaďte a prečítajte si viac o Monike a jej šperkoch.

Celý Monikin príbeh začal úplne nevinne. Jedného dňa sa zastavila v obchode s kreatívnymi potrebami a kúpila si balíček drevených korálikov, z ktorých začala tvoriť jednoduché náramky. K Monikinej veľkej vášni, ktorou je Rock´n Roll, tak pribudli aj korálky. S Rock´n Rollom sa často spája aj myšlienka slobodného myslenia, ktorá jej otvorila širokú škálu umenia. Skutočne inšpiratívnym obdobím, ktoré síce Monika nezažila na vlastnej koži, ale nasávala vďaka muzike a filmom, bola éra 60-tých a 7o-tých rokov. Vlna hippies a s ňou spojená kontrakultúra. Skvelá muzika, literatúra, filmy a pohľad na život. Jednoducho povedané, je to obdobie spájajúce sa so „slobodnou mysľou“. Okolo toho sa točí vesmír Magic Mantra.  Práve vízia “slobodnej mysle” každý deň inšpiruje Magic Mantru k tvorbe nových, jedinečných ,dizajnových šperkov a odzrkadľuje sa v jej tvorbe. Určite stojí za zmienku veľmi zásadný film z roku 1969 Easy Rider, festivaly ako Woodstock či Monterey Pop, plné kultúr ľudí slobodného ducha, ktoré slúžia Monike ako veľká inšpirácia. 

Svoje jedinečné kúsky tvorí Monika v pohodlí svojho domova, kde si ako dielničku zariadila kuchyňu po starej mame. Nechýba v nej starý gramofón či obľúbené knižky z doby, ktorou sa Monika inšpiruje.

Pre svoju tvorbu využíva hlavne prírodné materiály a sem tam recyklovaný ,zachovalý materiál, ktorý pod jej rukami nadobúda nové rozmery a spája sa s novými modernými prvkami.

Ak Vás Monikin príbeh zaujal a radi by ste si u nej kúpili nejaký originálny kúsok kliknite SEM.